Projekto EDUCAS įgyvendinimas

6 Rgs 2019

                                     Greta Škikūnienė, Aukštelkės mokykla-daugiafunkcis centras

Šiaulių r. Aukštelkės mokykla-daugiafunkcis centras kartu su kitomis Lietuvos, Belgijos ir Italijos ikimokyklinio ugdymo įstaigomis, mokslininkų komandomis įgyvendina projektą „Space and Educare: Creating child and family friendly learnings pacesin ECEC centres“. Projektas finansuojamas iš Erasmus+ K2 programos fondo lėšų.

Pagrindinis projekto EDUCAS tikslas – sukurti vaikams ir šeimoms draugiškas ugdymosi aplinkas ikimokyklinio ugdymo grupėse. Kuriant šias aplinkas labai svarbu atsižvelgti į holistinį vaikų vystymąsi, ypatingą dėmesį skirti socialinę atskirtį patiriančioms šeimoms, vaikams, turintiems specialiųjų ugdymosi poreikių. Svarbu, kad  būtų teikiamos kokybiškos ankstyvojo ugdymo paslaugos, nes pirmieji gyvenimo metai yra labai svarbūs, formuojantys viso žmogaus gyvenimo įpročius, elgesio modelius ir kt.

Projektas pradėtas įgyvendinti 2018 m. gruodžio mėn. Belgijos mieste Gente.

2019 m. birželio mėn. 12–15 d. Italijoje, Parmos mieste, vyko pirmasis susitikimas su ikimokyklinio ugdymo atstovais. Susipažinome su italų pedagogų vaikams ir šeimoms kuriamomis aplinkomis, diskutavome įvairiais rūpimais klausimais ir su kolegomis iš Italijos bei Belgijos,  ir su Lietuvos atstovais tarpusavyje.

Projekto dėka Aukštelkės mokyklos-daugiafunkcio centro teritorijoje yra kuriamos lauko erdvės, pritaikytos ikimokyklinio ugdymo grupėms, kurios atidarytos rugsėjo 2 d.

Oficiali projekto svetainė  https://www.issa.nl/educas